Silne emocje, a także mnogość spraw do załatwienia po śmierci członka rodziny sprawiają, że kwestie związane z pozostawionym przez zmarłego majątkiem, a czasem niestety także długami, mogą okazać się zbyt skomplikowane dla pogrążonych w smutku bliskich. Pod wpływem tego rodzaju negatywnych emocji trudno jest zachować spokój i myśleć racjonalnie, dlatego warto już od samego początku zaufać profesjonalistom. Prowadzenie sprawy spadkowej czy porady prawnika w tej dziedzinie mają ponadto szczególne znaczenie wtedy, gdy nie znamy aktualnie obowiązujących przepisów. Sprawy z prawa spadkowego (Warszawa) należą do tych skomplikowanych ze względu na okoliczności, dlatego potrzebny jest doświadczony adwokat w prawie spadkowym. Warszawa jest dużym miastem, więc nie ma problemu ze znalezieniem renomowanych specjalistów.

Adwokat w sprawach prawa spadkowego (Warszawa) to osoba, której zadaniem jest nie tylko rozwiązanie problemu związanego z dziedziczeniem, lecz także wsparcie i pokierowanie rodziną w trudnym czasie żałoby czy czasem nawet szoku po utracie bliskiej osoby. Kancelaria adwokacka Mariusz Bartosiak dokłada wszelkich starań, aby do każdej sprawy spadkowej podchodzić indywidualnie i poprowadzić ją w taki sposób, aby klient był jak najbardziej usatysfakcjonowany finałem sprawy.

Zakres usług świadczonych przez kancelarię Bartosiak & Ode

Mecenas Mariusz Bartosiak, który zajmuje się jako prawnik sprawami spadkowymi należącymi do właściwości sądów w Warszawie, specjalizuje się przede wszystkim w kwestiach związanych ze stwierdzeniem nabycia lub odrzuceniem spadku czy też podziałem majątku po zmarłym – zarówno w przypadku pozostawienia przez niego testamentu, jak i jego braku. Porady w sprawach prawa spadkowego (Warszawa), które adwokat Bartosiak udziela swoim Klientom dotyczą także:

  • zapisów – rozporządzeń majątkowych spadkodawców, dotyczących konkretnych składników majątku przekazanych na rzecz osoby trzeciej – zapisobiorcy;
  • zachowku – sumy pieniężnej zabezpieczającej interesy spadkobierców pominiętych w testamencie;
  • podatku – w przypadku dziedziczenia np. po teściu/teściowej czy zięciu/synowej.

Prowadzenie spraw z prawa spadkowego (Warszawa) przez adwokata Bartosiaka to:

  • porady spadkowe;
  • przygotowywanie wniosków bądź oświadczeń,
  • w razie potrzeby reprezentowanie Klienta przed sądem.

Możliwości spadkobierców w przypadku braku testamentu

Zgodnie z regulacjami zawartymi w czwartej księdze Kodeksu Cywilnego, jeśli spadkodawca nie pozostawił po sobie testamentu sporządzonego ustnie bądź pisemnie w obliczu świadków, spadkobiercy mają 6 miesięcy na złożenie oświadczenia o:

  • przyjęciu prostym,
  • przyjęciu z tzw. dobrodziejstwem inwentarza,

Zgodnie z aktualnymi przepisami niepodjęcie przez osobę powołaną do dziedziczenia żadnych działań skutkuje przyjęciem odziedziczonego majątku z dobrodziejstwem inwentarza. W przypadku dziedziczenia długów oznacza to, że spadkobierca odpowiada za długi zmarłego jedynie w takiej części, w jakiej nie przekraczają one wartości odziedziczonych aktywów.

Porady spadkowe i prowadzenie spraw przez prawnika specjalizującego się w tego rodzaju kwestiach może być kluczowe, jeśli zależy nam na osiągnięciu konkretnego celu.

Adwokat – prawo spadkowe Warszawa

Są pewne sytuacje w życiu, kiedy mimo towarzyszących złych emocji, uczucia napięcia i stresu trzeba zająć się pewnymi rzeczami bez względu na okoliczności. Sprawy spadkowe należą do takich sytuacji, dlatego korzystanie z usług adwokatów posiadających doświadczenie w tym temacie jest świetnym rozwiązaniem.

Adwokat prawo spadkowe Warszawa – Jak przebiegają sprawy spadkowe?

Bardzo często nabycie praw do spadku to skomplikowana sprawa z powodu niejasności, przez co dochodzi do spięć i nieporozumień pomiędzy spadkobiercami. Biorąc pod uwagę tego typu nieścisłości, sprawy spadkowe potrafią trwać tygodniami, miesiącami, a w skrajnych przypadkach nawet latami.

Prawo do nabycia spadku możliwe jest jedynie podczas przeprowadzonej sprawy sądowej i może wyglądać różnie. W sytuacji, gdy spadkobiercy są zgodni, istnieje duża szansa na szybkie zamknięcie sprawy. Kiedy spadkobiercy żywią do siebie negatywne emocje, a przy podziale majątku dochodzi do kłótni i sporów, to sprawa przyznawania spadku prawdopodobnie będzie trwać znacznie dłużej.

Przyjęcie spadku – adwokat prawo spadkowe Warszawa

Czasami bywa też tak, że osoba upoważniona do przyjęcia spadku na mocy ustawy nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Nasuwa się więc pytanie: co zrobić w takiej sytuacji? Od momentu uzyskania informacji o fakcie dziedziczenia spadku osobie, która prawnie może go odziedziczyć, przysługuje okres nieprzekraczający 6 miesięcy na złożenie odpowiedniego oświadczenia z informacją odnośnie przyjęcia lub odrzucenia spadku. Przed podjęciem decyzji należy dowiedzieć się, czy przejęcie spadku nie równa się z przejęciem długów spadkodawcy i właśnie w takiej sytuacji warto zgłosić się do kancelarii adwokackiej, która posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw prawa spadkowego (Warszawa). Samodzielne działania i przejęcie długów mogą okazać się problemem w kolejnych latach życia spadkobiercy. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego adwokata od prawa spadkowego w Warszawie.